۱۱ یافته ی جدید علمی

۱) صدها ژن پس از مرگ ما زندگی را آغاز می کنند و تا ۴ روز نیز به فعالیت خود ادامه می دهند. در ماه مارس در تحقیقاتی بر روی یک جسد مشخص شد که مغز فعالیت خود را تا ده دقیقه پس از مرگ ادامه می دهد. بنابراین می توان نتیجه گرفت که مرگ از علائم عجیبی برخوردار است که با حیات مرتبط هستند.

با 11 یافته جدید علمی در خصوص بدن انسان آشنا شوید

۲)کبد در طول ساعات بیداری تا ۵۰ درصد رشد می کند. تحقیقات جدید نشان داده که کبد انسان می تواند تا حدود ۵۰ درصد در طول روز رشد کند و مجدد در طول شب به سایز اصلی خود بازگردد.

۳)دلیل اصلی اگزما بالاخره شناسایی شد. محققان تعداد خاصی پروتئین و مسیرهای مولکولی را شناسایی کرده اند که به این مشکل پوستی طاقت فرسا منجر می شود.

۴)بیضه ها با سیستم ایمنی بدن مرتبط هستند. محققان دریافتند که بیضه ها می توانند پیام های یک طرفه ای را به سیستم ایمنی بدن مخابره کنند و بدین ترتیب علت ناباروری در مردان و عدم کارآیی بعضی از واکسن های ضدسرطان قابل توضیح می شود.

۵) ریزش مو و سفید شدن مو از عللی مرتبط با هم برخوردارند و دانشمندان توانسته اند برای نخستین بار سلول های مسئول را شناسایی کنند.

۶) یک عضو جدید در بدن انسان شناسایی شده است. محققان مزانتر یا روده بند را که در دستگاه گوارش در معرض دید قرار دارد به عنوان یک عضو جدید معرفی کرده اند. البته هنوز اطلاع دقیقی از عملکرد این عضو در دست نیست.

با 11 یافته جدید علمی در خصوص بدن انسان آشنا شوید

۷) عملکرد جدیدی برای ریه شناسایی شده است. محققان دریافته اند که ریه ها فقط تنفس را تسهیل نمی کنند – بلکه نقشی کلیدی در خونسازی دارند. ریه ها می توانند در هر ساعت بیش از ۱۰ میلیون پلاکت تولید کنند. این تعداد برابر است با اکثریت پلاکت موجود در خون در هر لحظه.

۸) آپاندیس احتمالا یک عضو زائد نیست. برخلاف دندان عقل ، آپاندیس احتمالا نقشی حیاتی را در عملکرد زیستی انسان بازی می کند.

۹) مغز در صورت خواب ناکافی واقعا شروع به خوردن سلول های خود می کند. خواب ناکافی بصورت مداوم می تواند روند پاکسازی را آغاز کند که در طی آن مغز تعداد زیادی از نورون ها و اتصالات سیناپسی را حذف و پاکسازی می کند.

۱۰) دانشمندان علم عصب شناسی، عملکرد کاملا جدیدی برای مخچه پیدا کرده اند. تا کنون تصور می شد که مخچه کاملا خارج از محدوده هوشیاری عمل می کند و فعالیت های ابتدایی همچون ایستادن و نفس کشیدن را هماهنگ می کند، اما گفته می شود مخچه احتمالا در شکل گیری رفتارهای انسان نقش عمده ای بازی می کند.

۱۱)بر اساس تحقیقات جدید، بیماری های تحلیل سلول های عصبی مانند پارکینسون در واقع از روده آغاز می شوند و نه مغز. شواهد فزاینده ای در دست است که نشان می دهد فلور میکروبی انسان می تواند عامل سندرم خستگی مزمن باشد. با توجه به نقش باکتری های روده در تنظیم اشتها، تغییر ساختار مغز و ایجاد ضایعات مغزی که به سکته منجر می شوند، باید به این مسافران و همراهان کوچک بیشتر توجه کرد.